Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl
Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl
Derwent

Derwent Pastel ihonväriset pastellikynät, 12 kpl

Tuotenumero 5028252321112
Tuotetta rajoitettu erä.

Puuvartiset pastellikynät, jotka eivät sotke

21,70 €
Saatavuus 3 kpl
Toimitusaika 3 - 5 työpäivää

Pastellivärit ovat normaalisti helposti sotkevia. Nyt meillä on tarjota sinulle Derwentin valmistamat puuvartiset pastellivärit, joita on siisti käyttää. Mikään ei voita pastellivärien väriloistoa, ja nyt pääset nauttimaan pastellityöskentelystä uudella tavalla, kynien muodossa.

Derwent Pastel -värikynät ovat puuvartisia ja pehmeäytimisiä pastellivärejä, joiden väri on puuterimaista. Lopputulos on samettimaisen pehmeä. Värejä on helppo sekoittaa ja levittää. Työn jälkeä on helppo kontrolloida ja piirtäminen on vaivatonta.

Kynät ovat kätevät ja kauniit. Nämä kynät ovat todella pastellipiirtäjän unelma!

Kynät on pakattu kestävään ja tyylikkääseen metallirasiaan, jonka ansiosta kynät pysyvät hyvässä järjestyksessä ja suojassa. 

Tässä pakkauksessa on 12 puuvartista pastellikynää ihonväreissä.